دستیابی به موفقیت در بازاریابی شبکه ای و فروش مستقیم

 چه چیزی بهتر از این که رییس خودتان باشید، ساعت کارتان را خودتان تنظیم کنید، حقوق و دستمزد یا درآمدتان را تعیین کنید، دفتر کارتان را جایی که می خواهید انتخاب کنید؟

پاسخ این مساله را از وین ناجنت بنیانگذار و افسر ارشد با ۱ میلیارد دلار فروش مستقیم  از اعضای باشگاه مسافرتی و اوقات فراغت بخواهید. او بیش از دو دهه است که در فروش مستقیم  آغاز به کار کرده.

در آن زمان، این صنعت با چالش های زیادی مواجه بود که به طور عمده اقلیت شرکت های استخدام نمایندگان، هزینه های پیش بینی نشده آنها را بالا می برد و آنها را قانع کرد تا جحم زیادی از موجودی های غیر قابل برگشت را با مبلغ کمی یا بدون ارزش واقعی خریداری کنند.

اگرچه امروزه بسیاری از شرکت های معتبر وجود دارند، که با اشاره به فروش مستقیم ، بازاریابی چند سطحی یا بازاریابی شبکه ای می تواند خاطرات طرح های هرمی و رویاهای متزلزل را که پیش از این هم در سرتاسر با عناوین مختلف منتشر شده اند،یادآور شود.

ناجنت معتقد است شما نمی توانید تمام شرکتهای بازاریابی شبکه ای را با یک شوک یا ضربه گسترده ترسیم کنید.( به یک چشم نگاه کنید) او در سال ۲۰۰۵ شرکت خود را برای کمک به مردم با فان و سرگرمی، آزادی و تحقق یافتن از طریق سفر با همراهی خانواده و دوستان پیدا کرد.

موفقیت شرکت بر اساس اصل تعادل کار و زندگی است، یکی از فلسفه ناجنت این است که زندگی از طریق یک شبکه رو به رشد از نمایندگان، گسترش می یابد. به گفته وی : زندگی ات را بساز … با کارت زندگی کن!

 

ناجنت می گوید: “من در هیئت موسسه غیر انتفاعی که برنامه های پایدار برای کودکان مورد نیاز در سراسر جهان را پشتیبانی می کند، اهداف ایجاد شده ای دارم،

“اگر فردی پول بیشتری در ماه به دست آورد، به آنها یک اتاق تنفس مالی می دهد. اگر آنها آن را با ثبات بیشتری دنبال کنند، که لذت بخش هم هست، ما می توانیم آنها را بیشتر بسازیم. در آن لحظه، آنها احساس فراوانی می کنند. بنابراین اکنون حدس می زنم آنها چه می کنند؟ آنها باز می گردند! بازاریابی شبکه ای این امکان را فراهم می کند.”

بر اساس آخرین آمار فدراسیون جهانی فروش مستقیم، فروش مستقیم  جهانی در سال ۲۰۱۵ به میزان ۷٫۷ درصد افزایش یافت و به ۱۸۳٫۷ میلیارد دلار رسیده است. پتانسیل صنعت به ویژه برای هزاره ای که در حال ورود به نیروی کار است، بسیار جذاب است.

این افراد که بین سالهای ۱۹۷۷ و ۲۰۰۰ متولد شده است پدر و مادرشان، با وجود داشتن اعتماد و اطمینان به کارفرمایان خود، شغل خود را از دست داده اند، و سپس برای پیدا کردن کار بدون در نظر گرفتن تحصیلات و تجربه خود تلاش می کنند. در نتیجه، این هزاره کارآفرینی را به عنوان مسیر جایگزین برای آزادی مالی در نظر می گیرند.

 

در مدل ارتباط مستقیم با مصرف کننده برای مدت بیش از نیم قرن با موفقیت به فروش کالاها و خدمات در لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، تغذیه، مسافرت و صنایع فن آوری دست یافته است. به رغم رشد و طول عمر، دلایل متعددی وجود دارد که به کار فروش مستقیم  توجه شود، از جمله:

آزادی کارآفرینی: شما می توانید رئیس خودتان باشید – با تقریبا هیچ هزینه اضافی. توصیه می شود که در ابتدا کار روزانه خود را حفظ کرده و بخشی از وقت خود را به کار ببندید. اگر شما بتوانید اصولی و صحیح، تجارتتان را بسازید، در نهایت می توانید تمام وقت به آن بپردازید.

پتانسیل درآمد نامحدود: بر خلاف دنیای شرکتی، جایی که افزایش رتبه شما ممکن است بر روی هر چیزی از استعداد و اقتدار شما تا خلق و خوی شما متمرکز باشد.

توسعه شخصی: شرکت های فروش مستقیم  همراه و یاور خوبی برای شما جهت تبدیل شدن به خودتان هستند. این تضمین می کند که شما را تبدیل به یک کارآفرین موثرترجهت حفظ رشد شرکت می نماید. از کتابها و ویدیوها تا کنفرانسها و سمینار ها مربیگری به صورت یکجا، شما باید ابزارهایی را که لازم دارید تا به پتانسیل کامل خود برسید را، داشته باشید.

آموزش مداوم: شما رئیس خودتون باشید بدون اینکه خودتان رییس باشید. مثل آموزش مربیگری شخصی، آموزش حرفه ای همیشه در دسترس است. بیشتر از یک درخواست آموزش و پرورش و منتظر رئیس خود برای تایید آن بر اساس بودجه نیستید. همه چیزهایی که شما باید بدانید تا در کسب و کارتان موفق شوید، به دست شما می رسد. پشتیبانی در حال انجام از طریق ابزار فروش، محصول و بازاریابی مانند وب سایت ها، دفاتر پست، اسناد چاپی و غیره در دسترس است.

وفاداری و رفاقت: چیزی به عنوان برقراری ارتباط با افرادی که دید شما را به اشتراک میگذارند وجود ندارد. همانطور که می گوید، “آهن آهن را تمیز می کند”. با پیوستن به یک سازمان فروش مستقیم ، شما با افرادی نظیر خود که می توانند با مبارزه و تلاش خود از موفقیت شما حمایت کنند، همسو می شوید.


/ 0 نظر / 29 بازدید